Letnia półkolonia z NSP 1

W czasie wakacji, przez cały lipiec, szkoła była do Państwa dyspozycji, w swoich standardowych godzinach działania, od 7.00 do 19.00. Zamiast zajęć dzieci spędzały czas aktywnie (pływanie, jazda konna) oraz poznając świat na wycieczkach.

Dla dzieci, które zostały w mieście, nasza szkoła, w miesiącu lipcu, przygotowała różnorodne atrakcje. Na zajęciach dzieci wykonywały twórcze prace z zakresu plastyki, muzyki, teatru, kultury, języka, historii regionu. Odbyły się ciekawe wycieczki poza miasto. Zwiedziliśmy Muzeum Lotnictwa. Dużo radości sprawił dzieciom rejs po Wiśle. Kolejną atrakcją było krakowskie Zoo. W szkole dzieci brały udział w warsztatach kulinarnych i plastycznych. Zajęcia muzyczne i teatralne, to przede wszystkim występy sceniczne. Uczniowie sami przygotowywali przedstawienia, stroje, choreografię.

Nie zabrakło u nas również zajęć sportowo – rekreacyjnych na basenie i w klubie jeździeckim. Nauka pływania i zabawy w wodzie sprawiły dzieciom wielką radość. Większość dzieci po raz pierwszy siedziała w siodle.

Słoneczne, upalne dni spędzaliśmy na pobliskim placu zabaw.

Smaczne posiłki i miła atmosfera, a także dodatkowe, zaplanowane atrakcje sprawiły, że był to wspaniały czas zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Dzieci bardzo się ze sobą zżyły i nawiązały przyjaźnie. To był wspaniały czas.